Regenerační studio Jitka

Power Joga

Powerjóga je dynamické cvičení jogových pozic. Je založena na vědomém dýchání a jemném zacházení s tělem v pozicích.


Vede ke zlepšení kondice, pečuje o zdraví.


Když jsme poprvé v některé pozici, nejde nám to. Podruhé, potřetí se v ní cítíme konfortněji a lépe. Je to postupná cesta. Nejlépe je stát na podložce denně.


Toto cvičení je určeno všem, kteří chtějí se sebou něco udělat. Dochází k budování síly, ohebnosti, rovnováhy a ovlivňujeme i práci vnitřních orgánů. Powerjoga učí ovládat a šetřit pohybový aparát. Má silně vitalizující vliv na vnitřní orgány. Má nejen vliv na rozvoj povrchových svalů těla, ale především hlubokých.


Množství pozic stimuluje buněčnou práci a trávicí a vylučovací systém, čímž dochází k harmonizaci vnitřních procesů. Relaxační techniky snižují srdeční frekvenci a krevní tlak. Mají vliv na nervovou soustavu a vnitřní klid. Pozitivně ovlivňují i hormonální systém. Dochází k aktivaci žláz s vnitřní sekrecí.


Při provádění rotačních pozic musejí pracovat svaly celého těla, aby byla zachována rovnováha. Některé se zkracují opačné protahují. Pomocí svalů dochází ke stabilizaci páteře. Mačkáme v rotační pozici orgány břicha, provádíme tak jejich hlubokou masáž, když dojde k uvolnění prokrví se okysličenou krví.


Jóga má základy několik tisíc let př.n.l.


Cesta ke spokojenosti:
  • chci pečovat o své zdraví
  • chci redukovat stres
  • chci zhubnout a jíst zdravě
  • chci se naučit správně cvičit
  • chci se cítit dobře

Pravidelným cvičením powerjógy trénujete vytrvalost a přijímat situace takové jaké jsou. Pěstujete sebedisciplínu. Budete si vědomi své vnitřní síly. Často se vám budou vynořovat překážky, které brání cvičení. Jednou bolí hlava, podruhé jsme unaveni z práce a jiné. Když ale vydržíte na cestě, pro kterou jste se rozhodli, dokážete zvládat vnitřní rozpory.


V začátku je powerjóga o učení se správně držet tělo, plynule dýchat a používat hluboký svalový stabilizační systém páteře. Jakmile se tímto člověk prokouše, dostává se do energetické úrovně a rozvíjí asány s vědomou koncentrací. Jde o prožívání cítění vlastního těla, o uvolnění a soustředění. Toto cvičení není soutěživé. Jde o to sladit duši, mysl i tělo.


Powerjóga pracuje s páteří jako s energetickým pilířem, učí ovládat a šetřit pohybový aparát, má silný vitalizující vliv na vnitřní orgány. Efektivně rozvíjí svaly nejen na povrchu , ale především svaly hluboké.


Studio má čističku vzduchu a je ionizováno

obrázek galerie obrázek galerie obrázek galerie